ZGŁOŚ SWOJĄ SZKOŁĘ!
WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
ZGŁOŚ SWOJĄ SZKOŁĘ!
WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Dlaczego warto?
Projekt POPOJUTRZE_zawodowo tworzą trzy innowacje opracowane w ramach inkubatora TRANSERHUB, które zostały wybrane do wdrożenia przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
Chcemy zaprosić do współpracy szkoły branżowe, technika, uczelnie z całej Polski, aby razem rozszerzyć i uatrakcyjnić programy nauczania, tak, by przygotowywały młodych specjalistów do wejścia na dynamiczny rynek pracy.
Zależy nam aby uczniowie kształcąc się w zawodzie, rozwijali w sobie pasję do nauki i mieli motywację by po zakończeniu edukacji pracować w zawodzie i osiągać sukcesy.
Dołącz do Nas i razem z Nami zmieniaj oblicze edukacji, zwiększając prestiż szkoły!
Zapraszamy do pobrania dokumentów.
- REGULAMIN rekrutacji i uczestnictwa
- Załącznik nr 1 do Regulaminu_Formularz zgłoszeniowy placówki (pdf)
- Załącznik nr 1 do Regulaminu_Formularz zgłoszeniowy placówki (wersja word)
- Załącznik nr 2 do Regulaminu_Oświadczenie_zobowiązanie do wdrożenia_AGRO-EKO-LAB_IS1
- Załącznik nr 2 do Regulaminu_Oświadczenie_zobowiązanie do wdrożenia_EKO-logika_IS2
- Załącznik nr 2 do Regulaminu_Oświadczenie_zobowiązanie do wdrożenia_Projektowanie rzemieślników_IS3
- Załącznik nr 3 do Regulaminu_Formularz zgłoszeniowy uczestnika (pdf)
- Załącznik nr 3 do Regulaminu_Formularz zgłoszeniowy uczestnika (wersja word)
- Załącznik nr 4 do Regulaminu_Oświadczenie_dane osobowe uczestnika
- Umowa uczestnictwa_szkoła_AGRO-EKO-LAB_IS1
- Umowa uczestnictwa_szkoła_EKO-logika_IS2
- Umowa uczestnictwa_szkoła_Projektowanie rzemieślników_IS3
Informujemy, że dokumenty zgłoszeniowe przyjmowane będą osobiście/ pocztą na adres biura projektu.
Poznajmy się! Wypełnij formularz kontaktowy. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 48 godzin.
Najczęściej zadawane pytania
Ze względu na bardzo małą liczbę szkół, które mogą wziąć udział we wdrożeniach poszczególnych innowacji zmuszeni jesteśmy do ograniczenia możliwości do udziału szkoły w jednym wdrożeniu. Zależy nam, aby innowacje wdrożone były w jak największej liczbie placówek. Dzięki upowszechnieniu nastąpi uatrakcyjnienie kształcenia zawodowego i dostosowania go do aktualnych potrzeb rynku – przedsiębiorców, pracodawców oraz konsumentów.
W celu zapewnienia jak największych efektów wdrożenia innowacji zachęcamy, aby zajęcia były realizowane w czasie zaplanowanych zajęć lekcyjnych. Zatem proponujemy by we wdrożeniu uczestniczyły całe klasy. Pozwoli to dodatkowo uniknąć trudnego wyboru, którzy z uczniów mają wziąć udział w projekcie. Informujemy, że zgłoszenie większej (niż 10 osób) liczby uczniów będzie dodatkowo miało znaczenie premiujące w procesie rekrutacji szkół do projektu.
Konieczny jest udział minimum 1 nauczyciela. Jednak aby zapewnić efektywność wdrożenia innowacji, zapraszamy do udziału kilku nauczycieli z danej szkoły. Informujemy, że zgłoszenie większej liczby nauczycieli będzie dodatkowo miało znaczenie premiujące w procesie rekrutacji szkół do projektu.
Zasadne jest, aby wizyty /spotkania realizowane były na lokalnym rynku, z kilku powodów:
- regiony Polski są zróżnicowane pod względem rodzaju upraw i ważne jest, aby młody rolnik poznał warunki przekształcenia swojego gospodarstwa w agroekologiczne
- jednym z celów innowacji jest zapoznanie ze sposobem działania lokalnych kooperatyw spożywczych.
Do współpracy w roli eksperta branżowego zapraszamy nauczycieli przedmiotów zawodowych i specjalistów
z branży, którzy dobrze znają specyfikę danego zawodu. Dodatkowo potrafią dzielić się wiedzą, tworzyć materiały merytoryczne, które będą stanowić podstawę do wprowadzenia zmian – rozszerzenia programów nauczania.
Informujemy, że niezbędne jest posiadanie minimum 3-letniego doświadczenia we współpracy z podmiotami z sektora edukacji albo pracy w podmiocie z sektora edukacji.
Wdrożenia w poszczególnych szkołach planujemy rozpocząć od września br., tak abyście mogli Państwo uwzględnić zajęcia przewidziane w ramach innowacji w planie zajęć w nowym roku szkolnym. Dlatego zapraszamy do kontaktu już teraz. Liczba placówek mogących wziąć udział w projekcie jest ograniczona. Zależy nam, aby zakończyć nabór jeszcze przed okresem wakacyjnym, do czerwca br.
Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest umożliwienie nauczycielom i uczniom udziału w zaplanowanych w ramach wybranej innowacji zajęciach oraz zadeklarowanie wprowadzenia zmian w zakresie programu nauczania poprzez rozszerzenie o elementy wdrażanej innowacji.
Mamy nadzieję, że wyposażenie przyszłych absolwentów w kompetencje wykraczające poza standardowe programy nauczania zwiększy ich szanse na stabilną i lepiej płatną pracę oraz dalszy rozwój zawodowy. Innowacje są odpowiedzią na nowe trendy rynkowe i zapotrzebowanie konsumentów.